Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Fakultativní výlety

Jeep safari
Dobrodružný výlet za poznáním krás vnitrozemí Turecka. Nenechte si ujít příležitost projet se zdejší lesnatou krajinou a podívat se ke skrytým zátokám, kde se budete moci také vykoupat.


Turecké lázně
Navštívit turecké lázně alespoň jednou za pobyt je téměř povinností. Vkročte do mramorových lázní, kde se budete cítit jako v dobách dávno minulých. Netradiční způsob masáže s peelingem celého těla Vás uklidní a omladí. Dopřejte relax nejen svému tělu, ale i duši.


Delfinárium
Půldenní výlet za lachtany a delfíny, kde vás i vaše děti nadchnou jejich neuvěřitelné akrobatické kousky a dovednosti. Za poplatek si můžete dopřát neopakovatelný zážitek – plavání v bazénu s delfíny.


Perge, Aspendos, vodopády Kursunlu
Celodenní autobusový výlet, na kterém se již při první zastávce v antickém městě Perge vrátíte do minulosti. Nalézá se zde vše, co má každé správné antické město mít, přes amfiteátr až po lázně. Můžete zde spatřit krásná antická sloupoví, stačí jen zavřít oči a představit si město na vrcholu rozkvětu. Zajímavostí také je, že v dávných dobách bylo významným přístavem, lodní cesta byla však v průběhu dějin zasypána. Další zastávkou na tomto výletě je Aspendos, kde navštívíte jedno z nejzachovalejších antických divadel. Jeho kapacita je 20 000 sedadel a pravidelně jsou zde pořádány nejrůznější koncerty, lidové tance a bývají zde hrávána také starořecká dramata. Návštěva tohoto amfiteátru zanechá v každém návštěvníkovi nezapomenutelný dojem. Před odjezdem zpět si ještě dopřejete odpočinek v národním parku u vodopádů Kursunlu.


Turecká noc
Fantastická noční zábava v typické turecké stavbě – karavansarayi. Čeká vás břišní tanečnice, která se rozvlní v rytmu místních tónů, tradiční folklórní tanec, tančící islámští mniši – tzv. derviši – a chutná večeře s možností konzumace místních nápojů. Můžete se těšit na večer plný nezapomenutelných zážitků a poznáte nejrozmanitější turecké zvyky a tradice.


Pamukkale
Jednodenní výlet za jednou z největších turistických atrakcí v Turecku. Pamukkale znamená v překladu „bavlníkový hrad“ a jedná se o unikátní přírodní fenomén. Bílá travertinová jezírka jsou plná termální vody o teplotě 37° C. Uvidíte také ruiny antického města Hierapolis, které jsou spolu s Pamukkale zapsány na seznam UNESCO. Během výletu navštívíte továrnu na koberce, kde na vlastní oči uvidíte, jak se získává hedvábí a poznáte způsob ručního tkaní.

Informace

Turecká republika má rozlohu 780 580 km2. Je omývána Černým, Marmarským, Egejským a Středozemním mořem. 99 % obyvatel tvoří muslimové. Úředním jazykem je turečtina. Turci užívají latinku. V turistických oblastech se domluvíte německy, anglicky a rusky.

Cestovní doklady

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít platný cestovní doklad, jehož doba platnosti přesahuje minimálně o 6 měsíců dobu plánovaného pobytu, resp. dobu platnosti uděleného víza.

Podnebí

Podnebí je středomořské subtropické, silně ovlivněné nadmořskou výškou. Vnitrozemí má kontinentální klima s velkými výkyvy teplot. Přímořské oblasti mají klima s vynikajícími podmínkami k rekreaci od května do října.

Jídla

Turecká kuchyně je velmi pestrá a zdravá. Během staletí zde zanechala vliv spousta kultur, ale hlavně se zde spojila tradice centrální anatolské kuchyně a národů středomoří, velký vliv měla i arabská kuchyně. Hlavní součástí jídel je zelenina, která se díky klimatu sklízí po celý rok. Saláty a bohaté předkrmy tvoří podstatnou část jídla. Snídaně se zpravidla skládá z bílého balkánského sýra, oliv, bílého pečiva, marmelády nebo medu, jogurtu, vajec a zeleniny. Jídlo je vždy událost, podle Turků patří k největším radostem dne, proto má několikachodová večeře velký význam. Hlavní součást večeře tvoří teplé i studené předkrmy, např. sýr, olivy, polévka, saláty z rajčat, okurek, lilků, paprik, červeného zelí, specialitou je salát z libečku a petrželové natě. Maso je pouze doplňkem, nikoliv hlavním chodem. Turci vůbec nejí vepřové maso, proto se upravuje převážně kuřecí, jehněčí a skopové maso, které se krájí na kousky a vaří se zeleninou nebo griluje. Rybí maso patří mezi dražší, proto bývá podáváno spíše při slavnostnějších příležitostech. Nezbytnou součástí večeře jsou i přílohy, např. rýže - pilav, hranolky a bílý chléb, ze kterého Turci odlamují kousky a přikusují je ke každému jídlu. Zvláštním druhem chleba je tzv. pide, což je chlebová placka, v restauraci zpravidla podávaná s mletým masem a kořením nebo sýrem, tzv. lahmacun. K většině jídel je podáván i bílý jogurt. Jako dezert po jídle vám bude nabídnut med - často ještě v plástvích, různé sladké zákusky, baklava - listové těsto s medem a ořechy, halva, zmrzlina nebo ovoce.

Nealkoholické nápoje

Nejrozšířenějším nápojem je silný černý turecký čaj. Dostanete jej zpravidla hodně oslazený v malých skleněných šálcích. Velice zajímavou alternativou čaje je jablečný nebo fíkový čaj, z bylinkových lipový a čerstvý mátový. Typická je i turecká káva, která se připravuje převařením v džezvě. Velmi oblíbené jsou čerstvě vymačkané šťávy z téměř všech druhů ovoce, nejčastěji višňové, broskvové a pomerančové. V typicky turecké restauraci vám nabídnou ke každému jídlu ayran - lehce osolený jogurtový nápoj. V hotelích obvykle podávají džusy a rozpustné sladší nápoje.

Alkoholické nápoje

Protože je Turecko muslimskou zemí, většina Turků alkoholu neholduje. To však neznamená, že nenajdete typické turecké alkoholy. Určitě ochutnejte turecké pivo Efes, které je zvláště v létě velice lahodným osvěžením. Typickým alkoholickým nápojem je raki - nazývaná také lví mléko, protože se čirá anýzová pálenka zbarví bíle, jakmile je zředěna vodou. Chuťově zajímavá, ale poněkud dražší jsou kvalitní i turecká červená a bílá vína. Domácí vína jsou spíše stolního typu. Turkové jsou také mistři v přípravě různých koktejlů.

Speciality místní kuchyně

Ayran: zředěný jogurtový lehce osolený nápoj
Börek: speciální typ těsta plněný masem, sýrem nebo špenátem
Bulgur: sušená vařená drcená pšenice připravená jako rýže
Cacik (dzadzik): rozšlehaný jogurt s okurkou, česnekem a koprem
Dolma: zelenina plněná rýží nebo masem
Kebab: různé druhy masa na špejli
Šiškebab, šišköfte: turecký špíz
Döner kebab: maso připravené na otáčivém svislém rožni
Köfte: masové kuličky
Imam bayildi: lilky plněné rajčaty a cibulkou
Lokum: želatinové kostičky obalované v moučkovém cukru, někdy s pistáciemi nebo mandlemi
Simit: křupavý preclík
Pide: speciální placatý chléb
Baklava: pečené listové těsto plněné oříšky polévané medem
Gözleme: slané opečené palačinky, většinou plněné sýrem

Nákupy

Zážitek bazaru dává přinejmenším představu orientu. Časté jsou bazary, které se konají jednou týdně. Velice proslulé jsou turecké koberce, které podle kvality mohou být i cenově náročnější. Dalším výhodným nákupem je zlato, které se vyplatí kupovat ve zlatnictví, nikoliv na tržištích. Obecně pro nákupy na bazarech platí, že obchodníci první nabídku předraží a očekávají smlouvání o ceně, proto nepřistupujte na první nabídku. Mnohdy tím můžete obchodníka i urazit, protože obchod je událost, při které vám nezřídka obchodník naservíruje turecký čaj.

Suvenýry

Nejvyhledávanějším tureckým suvenýrem jsou ručně dělané turecké koberce. Výhodně se zde dá pořídit i zlato a onyx. Uvažujete-li o nákupu kůže, ať už se jedná o bundy či kabelky, určitě je zde usmlouváte výhodněji než doma. Častým suvenýrem je i keramika, která na Evropany mnohdy působí přezdobeně. Originální upomínkou jsou také bylinky a různé druhy koření. Turecký čaj, ať už černý, zelený, jablečný nebo fíkový potěší nejednoho čajového gurmána. Raki - typický turecký alkohol chutnající jako pendrek se po přilití vody zbarví doběla. Nejtypičtějším dárkem z Turecka je tzv. Alláhovo oko - modré sklíčko s bílým a černým kruhem uprostřed, které má ochraňovat před uhranutím.

Nebyly nalezeny žádné zájezdy